הצעות להרצאות בהתפתחות אישית

IMG_6527

לעבור  מפחד לאהבה

אנחנו מרגישים שלא הגשמנו את עצמנו, אנחנו קובעים לעצמנו יעדים ומטרות ולא מצליחים להגשימם, יש לנו תכנית פעולה ועדיין משהו עוצר אותנו. מה הוא הדבר שעוצר וחוסם אותנו ואיך ניתן להתגבר עליו?

המסע אל האושר

הפסיכולוגיה החיובית מדברת רבות על האושר ומנסה לחקור אותו מתוך האמונה שניתן ללמוד להיות מאושרים. אכן אם נשאל את עצמנו למה אנו מייחלים, התשובה תהיה אושר. מהו אושר, אילו כלים באמתחתנו להשגת האושרעל כך תענה ההרצאה.

הרצאה על אושר (מיוטיוב)

נשים וכסף

מדוע נשים רבות רחוקות מכסף, כיצד הבניות חברתיות , תרבות, חינוך, פערי שכר מרחיקים נשים מכסף. ויתר מכך מהם הפחדים העוצרים נשים מעיסוק בענייני ממון, וכיצד ניתן להתגבר על הפחדים הללו.

הופעה בערוץ 2 – נשים וכסף

אלימות כלכלית – מכה מסוג אחר

תחום האלימות הכלכלית של גברים כלפי נשים בנישואין עדיין בחיתוליו. אלימות זו מתגלה בצורות שונות, שמיעוטן מתועד ע"י עמותות הפועלות למען נשים. אלימות כלכלית מאופיינת בהשתלטות על רכושה ומשאביה הכלכליים של האישה במסגרת הנישואין. הרצאה זו מבקשת לעמוד על ההגדרה ועל תיאור המאפיינים של תופעת האלימות הכלכלית של גברים כלפי נשים, במסגרת הנישואין. כמו כן ההרצאה תדון בנורמות ובהבניות החברתיות הנוגעות לפרנסה, ליחסי כוח במשפחה ולהדרת נשים מתחומים פיננסיים, אשר בעטיין מתאפשרת תופעה זו.

הופעה בתוכנית ׳המקצוענים׳, ערוץ 10 – אלימות כלכלית

ממשבר למבשר

סר וינסטון צ'רצ'יל אמר שפסימיסט רואה בהזדמנות קושי, אופטימיסט רואה בקושי הזדמנות. רובנו חווינו משברים בתקפות שונות בחיינו. ככלל, אף אחד לא אוהב להיות במשבר. אך למשבר ישנו תפקיד משמעותי בחיינו והוא תמיד קשור לצמיחה אישית. לפיכך, ניתן להתייחס למשבר כמו אל שיעור שבא ללמד אותנו משהו על עצמנו. אפשר לקרוא למשבר הזדמנות בבגדי עבודה, עבודת התפתחות, שינוי וצמיחה.

בין הנורמטיבי לאותנטי

היחיד, השונה בהשקפותיו, באמונותיו, המעז לחיות חיים אותנטיים נתקל בהתנגדויות חברתיות, בסוגי עונשים חברתיים שמנסים "ליישר" אותו. בכל זאת יש יתרונות בחיים על פי האני האותנטי.

הרצאה בנושא: ׳בין הנורמטיבי לאותנטי׳ (מיוטיוב)